دانلود مستقیم فایل
پشتیبانی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت داشتن هرگونه سوال راهنمایی و پشتیبانی میتوانید با ایمیل sellfile2016@gmail.com در تماس باشید

سرطان پستان و پیشگیری آن

سرطان پستان و پیشگیری آن

دانلود پیشینه تحقیق و مبانی سرطان پستان و پیشگیری آن

 

فرمت ورد قابل ویرایش

شامل: 40 صفحه

منابع کامل

 

­­سرطان پستان                                                                                                 

سرطان پستان معمولترين سرطان در سراسر جهان، شايعترين سرطان در زنان امريکايي و دومین سرطان کشنده  و عامل اصلی مرگ و میر در زنان 55-45 سال است.

این بیماری سالانه حدود یک میلیون نفر را در سراسر دنیا مبتلا می­کند؛ از این تعداد 320 هزار نفر در اروپا و 200 هزار نفر در امریکا ساکنند که در مجموع بیش از نیمی از کل مبتلایان را تشکیل می دهند (10). این بیماری سه تا پنج درصد علت مرگ و میرها در دنیای غرب و یک تا سه درصد علت مرگ ها در کشورهای درحال توسعه را تشکیل می دهد اما در ژاپن بندرت رخ می دهد (55).

در سال 2009 این سرطان 192370 زن امریکایی را مبتلا کرد که از این تعداد 40170 مورد آن منجر به مرگ شد. اما اخیرا میزان مرگ و میر سالانه بر اثر این سرطان در امریکا، 2.3 درصد گزارش شده است که علت آن استفاده از روش های غربالگری پیشرفته و گزینه های درمانی بهتر و جدیدتر عنوان شده است.

از هر نُه نفر زن جوامع انگلیسی و امریکایی، یک نفر در طول زندگی خود به این بیماری مبتلا می شود؛ در مجموع، شیوع این بیماری در کشورهای غربی بیش از افریقا، امریکای جنوبی و آسیاست که عوامل پاتولوژیک متعددی در ایجاد این بیماری دخیلند (2).

عوامل موثر در بروز این بیماری عبارتند از: سن، ژنتیک، پیشینه خانوادگی، رژیم غذایی، مصرف الکل، چاقی، شیوه های زندگی، نداشتن فعالیت فیزیکی و عوامل آندوکرین (درونزا و برونزا). از دیگر عوامل مرتبط با سرطان پستان می توان به تراکم  ماموگرافیک و سابقه بیماری خوش خیم اشاره نمود؛ اما، هنوز به درستی روشن نیست که کدام یک از عوامل یاد شده، نسبت به دیگر عوامل، در ایجاد سرطان پستان نقش برجسته تری دارد.

1-2-­­ اپیدمیولوژی

 سرطان پستان رایجترین سرطان در زنان بالغ سراسر جهان و بعد از سرطان ریه، دومین سرطان منجر به فوت است(10،4). شیوع این سرطان در کشورهای غربی بالاست به گونه ای که از هر 12 نفر زن، در جوامع ولز و انگلستان، یک نفر آن در طول زندگی خود به آن دچار می شود (55).

برخی محققان معتقدند که این تعداد بالاتر هم هست و در جوامع زنان امریکائی و انگلیسی گاهی به یک نهم هم می رسد (4). در کل، این سرطان یک چهارم سرطان های زنان در کشورهای غربی را شامل می شود که نشان دهنده شیوع بالا، در آن کشورهاست. در سراسر دنیا، سرطان سینه 22٪ از تمام سرطان های زنان را تشکیل می دهد (بجز سرطانهای پوست غیر ملانوما) به نحوی که تنها در سال 2008 این بیماری، باعث مرگ 458503 نفر در جهان شد (13.7٪ از همه مرگ های زنان).                              

ابتلا به سرطان سینه در تمام کشورها، بخصوص در کشورهای در حال توسعه ای چون هند، درحال افزایش است. در سال 1940 احتمال مبتلا شدن به سرطان سینه در زنان 5٪ بود و طبق تخمینِ انجمن سرطان امریکا، در سال 2012 این احتمال به 13٪ رسید؛ یعنی بیشتر از یک نفر به ازای هر 8 نفر! (75،10).

 گاهی علت ابتلا ناشناخته می ماند؛ در حقیقت در 75٪ زنانی که مبتلا می شوند، عامل اصلی منجر به بیماری معلوم نمی شود. وجود عوامل خطر الزاما به معنی بروزبیماری نخواهد بود و تعدادی از زنان با وجود عوامل خطر هرگز مبتلا نمی­شوند؛ اما، وجود عوامل خطر می تواند به شناسایی زنانی که احتمال ابتلایشان بیشتر است رهنمون شود.

1-3-­ عوامل علت شناختی

برخی عوامل غیر قابل کنترل هستند مثل: سن، پیشینه خانوادگی و سابقه پزشکی و تعدادی قابل کنترلند، از جمله: وزن ، فعالیت جسمانی و مصرف الکل چاقی، روش زندگی و فعالیت فیزیکی.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file552_1727957_9409.zip60k

پرفروش ترین محصولات