دانلود مستقیم فایل
پشتیبانی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت داشتن هرگونه سوال راهنمایی و پشتیبانی میتوانید با ایمیل sellfile2016@gmail.com در تماس باشید

اعتیاد و انواع مواد مخدر

اعتیاد و انواع مواد مخدر

دانلود پیشینه تحقیق و مبانی اعتیاد و انواع مواد مخدر

 

فرمت ورد قابل ویرایش

شامل: 54 صفحه

منابع کامل

 

 

اعتیاد و انواع مواد مخدر

اعتیادچیست

 اعتیاد را به عادت کردن، خو گرفتن، و خود را وقف عادتی نکوهیده کردن معنا کرده اند؛ به عبارت دیگر تسلیم به ماده مخدّر که از نظر جسمی و یا اجتماعی زیان آور شمرده می شود، اعتیاد نام دارد.

در سال 1950 سازمان ملل متحد تعریف زیر را برای اعتیاد به مواد مخدر ارائه کرد: «اعتیاد به مواد مخدّر عبارت است از مسمومیت تدریجی یا حادی که به علت استعمال مداوم یک دارو اعم از طبیعی یا ترکیبی ایجاد می شود و به حال شخص و اجتماع زیان آور است.»( ستوده، 1380، ص 191و192 )

اعتياد بيماري جسمي، رواني و اجتماعي است كه عوامل فردي، بين فردي، محيطي و اجتماعي در پيدايش آن دخالت دارند. بنابراين آنچه در درمان اعتياد بايد مورد نظر قرار بگيرد، از بين بردن اين علت ها است. در ساير افراد نيز براي پيشگيري از اعتياد بايد آموزش هاي لازم در زمينه علل اعتياد به آن داده شود. مواد مخدر آن چنان آرام و بي صدا بر جسم و روان مصرف كننده مستولي مي گردد كه هيچ معتادي آغاز اعتياد خود را به ياد نمي آورد.( بينازاده ،1384،ص24)

امروزه مفاهيم جديد در مورد اعتياد بيشتر بر رفتارهاي تكانه اي و عود كننده تاكيد دارند تا پديده تحمل و وابستگي جسمي به دارو. درمان اعتياد، همانند ديگر بيماري‌هاي مزمن، نياز به دوره اي طولاني دارد. در اين راستا داروها مي توانند در امر بازپروري بيماران ياري دهنده باشند. ترك اعتياد پايدار و موفق معمولا با مراحل آغازين درمان به تنهايي به دست نمي آيد.

نابساماني‌هاي سوء مصرف مواد مانند بيماري‌هاي مزمن از قبيل ديابت و آرتريت هستند كه موفقيت درمان آنها هنگامي است كه نشانه‌هاي آنها كمتر شود، نه اينكه بهبودي كامل به دست آيد. در واقع احتمال بهبودي كامل در بسياري از بيماري‌هاي مزمن كم است و مانند بيماري‌هاي ديابت و كم كاري غده تيروئيد، معتادان نيز به درمان طولاني مدت نگه‌دارنده   نياز دارند.( احمدي،1390،ص67)

 

2-2-آثار و عوارض اعتیاد

افزایش سرسام آور مصرف مواد مخدر در جهان و قاچاق روز افزون این مواد پیامدهای وحشتناکی خواهد داشت که مستقیما نسل جوان و بشریت را تهدید می‌کند. گسترش شبکه قاچاق بین‌المللی و دام اعتیاد ، میلیون‌ها نفر جوان را به فساد و کام مرگ می‌کشاند و سوداگران مرگ را به ثروت و قدرت می‌رساند.

عوارض جسمى،عوارض روانى،عوارض خانوادگی، عوارض اجتماعى، عوارض اقتصادی

 

2-3-مراحل اعتیاد

1- مرحله آشنایى :این مرحله با تشویق دیگران (مخصوصاً دوستان ناباب) یا از روى غرور و كنجكاوى خود فرد شروع می ‏شود.

2- مرحله شك و تردید : در این مرحله فرد با مبارزه با امیال خود می ‏پردازد.

3- مرحله اعتیاد واقعى :در صورت ادامه مصرف در مرحله شك و تردید فرد به مرحله اعتیاد واقعى مى رسد. در این مرحله پدیده «تحمل» باعث می‏شود كه فرد به مرور زمان بر میزان مصرف خود بیفزاید تا به نشئگى قبلى برسد.

 

 2-4-انواع مواد مخدر

انواع فرآورده هاى گیاهان خشخاش، شاهدانه، كوكا و تركیبات شیمیایى مشابه كه مصرف آنها موجب اعتیاد می‏ گردد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file507_1728492_7091.zip99.5k

پرفروش ترین محصولات