دانلود مستقیم فایل
پشتیبانی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت داشتن هرگونه سوال راهنمایی و پشتیبانی میتوانید با ایمیل sellfile2016@gmail.com در تماس باشید

برش قالبی

برش قالبی

 

دانلود پیشینه تحقیق و مبانی برش قالبی

 

 

فرمت ورد قابل ویرایش

شامل: 24 صفحه

منابع کامل

 

مقدمه

در اثر نیروی کششی و یا برشی، بیشتر تیرهای فاق شده[1] ای که با پیچ و مهره اتصال دارند در معرض برش قالبی هستند .  برای اتصال دو تیر ممکن است قسمتی از بال بالایی و پایینی بریده شود تا جان تیرهای به یکدیگر نزدیک شده و اتصال دو تیر عمود بر هم میسر شود . همین امر یعنی حذف قسمتی از بال تیر، احتمال وقوع برش قالبی در جان تیر را بیشتر می کند] 2[ .

2-2 تعریف برش قالبی[2] و علل وقوع آن

پدیده برش قالبی زمانی اتفاق می افتد که در اثر بارگذاریهای برشی شدید ، قسمتی از تیر یا عضو درگیر با اتصال از بدنه اصلی جدا شده و از هم گسیخته شود . معمولاً دو عامل باعث برش قالبی می شود .

1 گسیختن در اثر کشش و تسلیم در برش

2 گسیختن در برش و تسلیم در کشش

حالت اول متداولتر است . حالت دوم به ندرت اتفاق می افتد چرا که در کشش شکل پذیری فولاد نسبت به زمانی که برش اتفاق می افتد کمتر میشود . برش قالبی در اتصالات پیچ و مهره ای بیشتر رایج است چون سوراخ پیچها مقطع تیر را ضعیف می کند و تیر مستعد از هم گسیختگی ناشی از برش می شود . زمان وقوع برش قالبی چندان بستگی به حد نهایی بار ندارد چرا که انعطافپذیری ماده در بارگذاری کشش و برش یکسان نیست و حد نهایی گسیختگی معمولا درکشش زودتر از برش رخ می دهد . برش قالبی ممکن است در تیرها با بال برش خورده  ,ED BEAM(ر تیرهای فاق دار (ان کشش زودتر از طافپذیری ماده در بارگذاری کشش و برش یکسان نیست و ز هم گسیختگی ناشی از برش می شود .  و گاست پلیت ها[3] و یا باد بندها اتفاق بیفتد .

تحلیل و تست برای گاست پلیت ها بسیار بیشتر از تیرهای با بال برش خورده انجام گرفته است . برش قالبی اکثراً به طرز چیدمان و شرایط هندسی اتصال بستگی دارد و به نوع بارگذاری . ضمنا به دو فاق بودن یا به تک فاق بودن تیر و ضخامت و ارتفاع جان تیر و میزان چرخش تیر ، قطر و تعداد سوراخ پیچها و  ... بستگی دارد .

در شکل 21 ، دو تیر فاقدار متعامد به تیر اصلی اتصال دارند که تیر چپ دارای اتصال جوش و تیر راست دارای اتصال پیچ و مهره است و احتمال وقوع برش قالبی در هر دو تیر وجود دارد .


[1] Coped beams

[2] BLOCK SHEAR

[3] Gusset plates


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file211_1732345_3697.zip291.7k

پرفروش ترین محصولات