دانلود مستقیم فایل
پشتیبانی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت داشتن هرگونه سوال راهنمایی و پشتیبانی میتوانید با ایمیل sellfile2016@gmail.com در تماس باشید

برش قالبی

برش قالبی

 

دانلود پیشینه تحقیق و مبانی برش قالبی

 

 

فرمت ورد قابل ویرایش

شامل: 24 صفحه

منابع کامل

 

مقدمه

در اثر نیروی کششی و یا برشی، بیشتر تیرهای فاق شده[1] ای که با پیچ و مهره اتصال دارند در معرض برش قالبی هستند .  برای اتصال دو تیر ممکن است قسمتی از بال بالایی و پایینی بریده شود تا جان تیرهای به یکدیگر نزدیک شده و اتصال دو تیر عمود بر هم میسر شود . همین امر یعنی حذف قسمتی از بال تیر، احتمال وقوع برش قالبی در جان تیر را بیشتر می کند] 2[ .

2-2 تعریف برش قالبی[2] و علل وقوع آن

پدیده برش قالبی زمانی اتفاق می افتد که در اثر بارگذاریهای برشی شدید ، قسمتی از تیر یا عضو درگیر با اتصال از بدنه اصلی جدا شده و از هم گسیخته شود . معمولاً دو عامل باعث برش قالبی می شود .

1 گسیختن در اثر کشش و تسلیم در برش

2 گسیختن در برش و تسلیم در کشش

حالت اول متداولتر است . حالت دوم به ندرت اتفاق می افتد چرا که در کشش شکل پذیری فولاد نسبت به زمانی که برش اتفاق می افتد کمتر میشود . برش قالبی در اتصالات پیچ و مهره ای بیشتر رایج است چون سوراخ پیچها مقطع تیر را ضعیف می کند و تیر مستعد از هم گسیختگی ناشی از برش می شود . زمان وقوع برش قالبی چندان بستگی به حد نهایی بار ندارد چرا که انعطافپذیری ماده در بارگذاری کشش و برش یکسان نیست و حد نهایی گسیختگی معمولا درکشش زودتر از برش رخ می دهد . برش قالبی ممکن است در تیرها با بال برش خورده  ,ED BEAM(ر تیرهای فاق دار (ان کشش زودتر از طافپذیری ماده در بارگذاری کشش و برش یکسان نیست و ز هم گسیختگی ناشی از برش می شود .  و گاست پلیت ها[3] و یا باد بندها اتفاق بیفتد .

تحلیل و تست برای گاست پلیت ها بسیار بیشتر از تیرهای با بال برش خورده انجام گرفته است . برش قالبی اکثراً به طرز چیدمان و شرایط هندسی اتصال بستگی دارد و به نوع بارگذاری . ضمنا به دو فاق بودن یا به تک فاق بودن تیر و ضخامت و ارتفاع جان تیر و میزان چرخش تیر ، قطر و تعداد سوراخ پیچها و  ... بستگی دارد .

در شکل 21 ، دو تیر فاقدار متعامد به تیر اصلی اتصال دارند که تیر چپ دارای اتصال جوش و تیر راست دارای اتصال پیچ و مهره است و احتمال وقوع برش قالبی در هر دو تیر وجود دارد .


[1] Coped beams

[2] BLOCK SHEAR

[3] Gusset plates


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file211_1732345_3697.zip291.7k

پرفروش ترین محصولات