دانلود مستقیم فایل
پشتیبانی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت داشتن هرگونه سوال راهنمایی و پشتیبانی میتوانید با ایمیل sellfile2016@gmail.com در تماس باشید

دانلود تحقیق خرابی پیشرونده

دانلود تحقیق خرابی پیشرونده

فرمت ورد قابل ویرایش

شامل: 38 صفحه

منابع کامل

 

خرابی پیشرونده

مقدمه

خرابی پیشرونده را به صورت گسترش خرابي موضعي اوليه از عضوي به عضو ديگر كه سرانجام به گسيختگي تمام سازه يا قسمت بزرگي از آن مي انجامد تعريف مي كنند. خطرات احتمالي و بارهاي غيرعادي كه مي تواند موجب خرابی پيشرونده شود، شامل اين موارد مي باشند: خطاي طراحي يا ساخت، آتش سوزي، انفجار گازها، اضافه بار تصادفي، تصادف وسايل نقليه، انفجار بمب ها و غيره. چون احتمال وقوع اين خطرات كم است، در طراحي سازه اي آنها را در نظر نمي گيرند يا با اندازه گيري هاي غير مستقيم به آنها مي‌پردازند. اكثر آنها ويژگي كنش طي مدت زمان نسبتاً كوتاه را دارند و به پاسخ هاي ديناميكي مي‌انجامند.خرابی پيشرونده در ابتدا توجه محققين را در دهه 70 ميلادي، پس از گسيختگي جزئي برجي در رونان پوينت[1] انگلستان به خود جلب كرد. پس از حملات تروريستي مركز تجارت جهاني  در 11 سپتامبر  2001، علاقه مجدد به بررسي گسيختگي پيشرونده ايجاد گرديد.

در آيين نامه هاي موجود ساختماني،  طراحي سازه ها براي بارهاي قابل قبوليست كه ممكن است در طول عمر سازه بر آن وارد شود. سازه ها را معمولاً براي حوادث غير طبيعي كه مي توانند موجب خرابي هاي فراگير شوند طراحي نمي كنند. اكثر آيين نامه هاي رايج فقط داراي توصيه هاي كلي براي تعديل تأثيرگسيختگي پيشرونده در سازه هايي هستند كه فراتر از بارهاي طراحي شان بارگذاري مي شوند.

مثال­هایی از خرابی پیشرونده

نمونه هایی از سازه هایی که بصورت کلی یا جزئی دچار خرابی پیشرونده شده اند در واقع خیلی کم و دارای فاصله زمانی هستند. خرابی پیشرونده پدیده ایست که تدریجا در استانداردهای طراحی در نظر گرفته می شود و تمایل به سمت آن بعد از حادثه انهدام ساختمانهای تجارت جهانی در 11 سپتامبر 2001 افزایش شدیدی یافت. در اینجا مختصرا به چند نمونه از خرابی پیشرونده  اشاره شده است که در صفحه­های بعد ملاحظه می­شود [1].

ساختمان فدرال آلفرد مورا[2]

این ساختمان بین سال های 1970 تا 1976 در شهر اوکلاهاما طراحی و ساخته شد، که یک ساختمان اداری دولتی ایالات متحده بود. در 19 آوریل 1995 هدف حمله یک کامیون با مواد منفجره در ضلع شمالی قرار گرفت.سیستم سازه ای شامل قاب بتن آرمه در نه طبقه بود. ویژگی خاص آن وجود شاهتیر انتقالی[3] در طبقه سوم در سمت شمالی بود طوریکه فاصله بین ستونهای طبقه همکف دو برابر دیگر طبقات بالاتر از خود بود.

سه ستون بطور ناگهانی بر اثر انفجار تخریب شدند و همه سقف بالای سر خود را به سمت انهدام پیش بردند،  همانطور که در شکل 2-1 نشان داده شده است. این حادثه بعنوان مثالی در خرابی پیشرونده بخاطر عدم ظرفیت سیستم قاب و شاهتیر انتقالی برای مقابله با لنگرها و برش های افزایش یافته کنار سه ستون حذف شده در طبقه همکف نگریسته می شود [1].


[1]  -Ronan point

[2] - Alfred Murrah

[3] -  Transfer girder


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file218_1732359_9874.zip3 MB

پرفروش ترین محصولات